Půjčky pro začínající podnikatele

Rozjet vlastní firmu není nic jednoduchého. Pokud nemáte dostatek počátečního kapitálu, můžete si o společnosti s ručeným omezením nechat jednom zdát. S živnostenským listem se pak snažíte první peníze vydělat usilovnou prací. Poskytne Vám v začátcích Vašeho snažení někdo půjčky pro začínající podnikatele?

U bankovního sektoru pravděpodobně příliš neuspějete. Jejich přísné podmínky získání úvěru jsou pro začínající podnikatele přísné až příliš. Většinou je požadováno více než 24 měsíců úspěšného podnikání, včasné plnění závazků vůči státním institucím, prokazatelný zisk předchozích zdaňovacích období a samozřejmě žádný záznam v bankovním registru.

Nebankovní sektor Vám sice nepůjčí tolik jako banka, jejich podmínky jsou ale přijatelnější, zvláště když potřebujete finanční injekci rychle a bez velkého pátrání po Vašich závazcích a výdělcích. Záznam v registru či malý příjem přiznaný na konci zdaňovacího období nejsou až takovou překážkou. Ovšem „cena“ za úvěr je větší než u bankovního úvěru.

Začátky podnikání jsou ta nejtěžší část z dosáhnutí úspěchu. Mnoho podnikatelů nemá přílišnou podporu a k tomu, aby se jejich podnikání opravdu rozjelo potřebují investovat částky, kterými většina z nich nedisponuje. V tomto případě se mnohou obrátit na banky a požádat o půjčku, ale banka nemusí půjčku ve všech případech schválit, ať už je to kvůli špatné bonitě, nebo neschopnosti dokázat pravidelné příjmy.

Pak můžou začínající podnikatelé zkusit hledat v produktech nebankovního sektoru, kde je větší pravděpodobnost získání půjčky. Výhoda těchto půjček je v tom, že si o ně můžou zažádat nejen právnické ale i soukromé osoby a nemusí dokládat podnikatelský plán, můžou být využity na libovolné účely. Výše úvěru se stanovuje podle bonity klienta. Pokud se ovšem půjčka pohybuje ve velkých částkách, bude po žadateli investor požadovat ručení majetkem.

Odlišností půjček pro začínající podnikatele je to, že ji můžete získat i výměnou za podíl v podnikání. Záleží ovšem na tom, jak dokážete svým podnikatelským plánem oslovit vaše investory. Půjčka je určená i pro nováčky, kteří ještě nemají své první daňové přiznání.

Nevýhody půjček z nebankovního sektoru jsou ovšem vyšší úrokové sazby a také to, že klienti si nejsou jisti, zda je nebankovní společnost prověřená a zda se nejedná o podvod.

BankovniKod.cz - váš průvodce světem financí, podnikání a investic. Denní zpravodajství z ekonomiky a finančních trhů. Sbírky zákonů, vzory formulářů, novinky se start upů, aktuální kurzy měn a akcií - to je BankovníKód.cz! Dále portál nabízí nezávislé recenze a srovnání půjček a úvěrů, hypoték, energií, tarifů, profily a medailonky firem a společností ze všech oblastí trhu! V neposlední řadě se detailně zaměřuje na problematiku EET (Elektronická evidence tržeb) - porovnává a recenzuje poskytovatele EET řešení a jejich nabízené služby a produkty.

Kontakt

ACEMA Credit Czech, a.s.

Kobližná 71/2,
602 00 Brno - město

IČO: 261 58 761
DIČ: CZ261 58 761

infolinka: 844 505 555
info@PujckaProPodnikatele.cz